KANDİL KASABASI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KANDİL KASABASI FORUM

...HOŞGELDİNİZ...KAYIT OLURSANIZ SEVİNİRİZ...

--ANASAYFA'ya GİT--

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

SEVMEK NE DEMEKTİR?

YazarMesaj
H-İ-B

SEVMEK NE DEMEKTİR? Empty
MesajKonu: SEVMEK NE DEMEKTİR?   SEVMEK NE DEMEKTİR? Icon_minitimePaz Nis. 13, 2008 8:45 pm

Ne kadar kolaydır "Seni Seviyorum"u söyleyebilmek.. Ne kadar kolaydır karşımızdakinin gözlerinin ta derinliklerine bakarken busözü fısıldayıvermek. Ne kadar kolaydır karşımızdakini sevgimize inandırıvermek. Ne kadar kolaydır birşeylerin tıkandığı yerde "bu olmadı, bende şansımıbaşka sevgililerde denerim" diyebilmek. Seni Seviyorum................. Aramızda kaç kişi bu sözü söylerken inanarak söylüyor? Aramızda kaç kişi sevgiyi en gerçek ve en yalın haliyle duyumsuyoryüreğinde? Aramızda kaç kişi sevgisinin üzerinde menfaat tohumlarının yeşermesineizin vermeden sevmeyi becerebiliyor? Aramızda kaç kişi sevgisi uğruna, almadan vermeyi erdem sayıyor? Aramızda kaç kişi sevgisini tek bir kadına/erkeğe yoğunlaştırıp, "birigiderse diğeriyle idare ederim" zafiyetine düşmeden besleyebiliyor? Bizler sevmeyi yanlış öğrendik. Yanlış benimsedik.Sevmek; sadece sevgiliyi koluna takıp, çevreye caka satmak demek değildir. Sevmek; sadece patlamış mısır yiyerek ya da elele tutuşarak film seyretmekdeğildir. Sevmek; otomatiğe bindirilmişçesine sadece hafta içi, sadece hafta sonu,sadece belli saatlerde buluşmak değildir. Sevmek; "seviyorsa beni bırakıp gitmez, giderse zaten sevmiyordur"felsefesini savunarak sevgiyi kendi kaderine terketmek demek değildir. Sevmek; "O bana nasıl davranırsa, ben de ona öyle davranırım" demek dedeğildir. Sevgide yalan olmaz, rutin olmaz, menfaat olmaz, ihanet olmaz. Sevmek; bazen hiç sebepsiz, sırf sesini duymak için aramaktır. Sevmek; gecenin bir yarısında uyanıp "Seni Çok Seviyorum" mesajıyollayabilmektir. Sevmek; zor anında yanında olduğunu hissettirebilmektir. Sevmek; sıkıntılı zamanlarda sözle değil, özle destek olabilmektir. Sevmek; kaybetmemek için kıyasıya mücadele edebilmektir. Sevmek; "tekrar tekrar ne gereği var ki" diye düşünmeden defalarca " SeniSeviyorum" diyebilmektir. Sevmek; arabayı birden durdurup, köşedeki çiçekçiden bir çiçek alıpverebilmektir. Sevmek; hiç gereği yokken bile ona küçücükte olsa bir şey almak, onusevindirmek isteğidir. Sevmek; alışkanlıklardan seve seve vazgeçebilmektir. Sevmek; sevgisi uğruna her şeyi ayaklar altına alabilecek yüreğitaşıyabilmektir. Sevmek; sevgisi uğruna her şeyi ayaklar altına alarak, size koşansevgiliye yüreğinizi açabilmektir. Sevmek; koşullar ne olursa olsun, bir dilim ekmeği, bir meteliğipaylaşabilmektir. Sevmek; merak etmek, merak edildiğini bilmek istemektir. Sevmek; özlemek, özlendiğini duymak istemektir. Sevmek; başkalarına bakmak, başka birilerini düşünmek, başkalarıyla dagönül eğlendirmek düşüncesinin içinden gelmemesidir. Böyle hissetmiyorsak, sevgimizi böyle yaşamıyorsak "seviyorum" demeyelim. Dünyada her şey bu denli kirlenmişken, bırakalım sevdalarımız temizkalsın.

SEVMEK NE DEMEKTİR?
1 sayfadaki 1 sayfası