KANDİL KASABASI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KANDİL KASABASI FORUM

...HOŞGELDİNİZ...KAYIT OLURSANIZ SEVİNİRİZ...

--ANASAYFA'ya GİT--

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

bu sorulara dikkat

2 posters
YazarMesaj
hewal

bu sorulara  dikkat Empty
MesajKonu: bu sorulara dikkat   bu sorulara  dikkat Icon_minitimeSalı Nis. 22, 2008 4:39 pm

INSANLAR AHIRETTE PISMAN OLURSA NE YAPACAKLAR? DOGRUYU NASIL INSANLARA KESIN ANLATABILIRIZ?
Admin
Admin
Admin

bu sorulara  dikkat Empty
MesajKonu: son pişmanlık fayda vermez.   bu sorulara  dikkat Icon_minitimeSalı Nis. 22, 2008 4:58 pm

Sevgili kardeşim.İnsanlar ahirette pişman olurlarsa o pişmanlık onlara fayda vermeyecek.çaresiz bir şekilde orada bütün peygamberleri tek tek dolaşacaklar, şefaat isteyecekler. HZ.İBREHİM (A.S) 'ye gidecekler.Oş "benim şefaat etme yetkim yok siz HZ.MUSA(A.S.) ye gidin buyuracak.HZ.MUSA(A.S) 'da aynı HZ.İBRAHİM (A.S.) gibi buyuracak.Bu şekilde bütün peygamberleri dolaşacaklar.En son HZ.İSA(A.S) 'nin yanına gelecekler.HZ.İSA (a.s) 'da benim şefaat etme yetkim yok , siz son peygamber HZ. MUHAMMED (s.a.v.) 'in yanına gidin, o ALLAH 'ın habibidir.İnsanlar gelecek HZ.MUHAMMED (s.a.v) 'İn yanına.
HZ.MUHAMMED (S.A.V.) benim şefaat etme yetkim var deyip ALLAH'IN huzuruna gidip müslümanları cehennemden kurtarmak için ALLAH' tan izin isteyecek. (bu konu biraz uzun olduğu için ben kısaca anlatıyorum.hakkınızı helal edin.)
Yani pişman olanların ahiretteki hali böyledir.

DOĞRUYU İNSANLARA NASIL KESİN ANLATABİLİRİZ? demişsin.

cevap:

Sevgili kardeşim.Biz ancak tebliğ edebiliriz ve insanlara doğru yolu tafsiye edebiliriz.Bizim elimizden sadece bu gelir.ALLAH bizi hidayete erdireceği kullarına vesile etsin inşallah.Bunların yanı sıra diğer kardeşlerimizle sıcak bir arkadaşlık kurarsak , çevremizdekilerin güvenini kazanırsak , zaten çevremizdekiler kendileri gelip doğru yola tabi olurlar inşallah VE TABİİ OLDUĞUMUZ BİR YER VARSA KARDEŞLERİMİZİN DE ORAYA TABİ OLMASI İÇİN ÇALIŞALIM.ALLAH'TAN UMUDUMUZU KESMEYELİM.Bizim elimizden sadece bu gelir ve en önemlisi o kardeşlerimiz için ALLAH' a bol bol dua etmekten başka bir çaremiz yoktur.Tebliğ etmeyi bırakmayalım.Tatlı bir dille ,insanları sıkmadan , onları yormadan güzel bir dille tebliğ edelim.Zorlaştırmayalım, kolaylaştıralım.Birbirimize dua etmeyi de ihmal etmeyelim.

dualarınıza ihtiyacım var . bana da dua edin inşALLAH. ALLAH hepinizden razı olsun .DULARANIZI KABUL ETSİN İNŞALLAH.

SELAMUNALEYKUM.
https://kandilksb.yetkin-forum.com

bu sorulara dikkat
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BU SORUYA DIKKAT!